KNJ – Bralna značka

BRALNA ZNAČKA je v izrednih razmerah podaljšana do konca šolskega leta 2019/20.

Tisti, ki ne boste uspeli, boste lahko bralno značko dokončali jeseni.

Učenci 1. triletja:

• ob prebrani zgodbi narišite risbo, zraven pa napišete naslov in avtorja zgodbe ter kaj vam je bilo/ni bilo všeč v zgodbi,
  • pesem se naučite in jo boste povedali svojemu učitelju/učiteljici, ko bo mogoče.

Ostali učenci:

• ob prebrani knjigi zapišite zanimiv odlomek ali svojo oceno ali opis glavne literarne osebe,
  • pesem se naučite in jo boste povedali svojemu učitelju/učiteljici. Lahko se posnamete.

Učenci lahko berete tudi za nazaj, torej imate sedaj čas, če niste uspeli narediti bralne značke v preteklem letu.

Upoštevani bodo vsi likovni izdelki, zapisi, komentarji, zvočni posnetki.

Poleg PRIPOROČILNEGA SEZNAMA za bralno značko predlagamo,

da berete, se učite in rešujete:

– knjige iz domače knjižnice,

– pesmice, zgodbice, poljudne članke iz revij,

– Slovenski knjižnično-muzejski Megakviz (učenci 2. in 3. triletja)

– knjižno uganko (april 2020) na šolski spletni strani KNJIŽNICA.

Branje naj vam bo v pomoč in veselje!                                                                                  Šolska knjižnica

Biblos je spletno mesto, kjer si lahko kupimo ali izposodimo e-knjige. Beremo jih lahko na računalniku, tablici ali telefonu. Za uporabo Biblosa moramo biti včlanjeni v splošno knjižnico (npr. Knjižnico Pavla Golie Trebnje – video navodilo) in imeti geslo za dostop (v primeru, da gesla nimate, ga lahko dobite na tej povezavi).  Nekatere knjige pa lahko dobimo povsem BREZPLAČNO.

Seznam knjig, ki so primerne za BZ, urejene po starosti bralcev

CICIBANI (1.–3. razred)

Zgodbe, pravljice