GUM – 8. razred

8. razred od 18. 5. do 29. 5. 2020

Predstavljaj si, da je tvoje ime Frederic Chopin, da si priznani in cenjeni skladatelj… in iščeš službo.

Na spletu poišči biografske podatke in tako spoznaj njegovo življenje in delo. Učni list si prenesi na računalnik in ga v Wordu izpolni. Nato mi ga kot priponko pošlji na e-mail: jozica.stanic@os-trebnje.si.

Učni list: 8.r_Chopin_učni list

OBVESTILO O OCENJEVANJU PRI GLASBENI UMETNOSTI

Pozdravljeni!

Obveščam vas, da bo vsak dobil oceno iz izdelkov, ki ste mi jih pošiljali.

V 8. razredu bom ocenila rap pesem – besedilo, ki si ga ustvaril in posnetek tvoje izvedbe.

Ocena bo vidna v Lopolisu in v tabeli z šiframi, ki bo objavljena na spletnih straneh šole (kot ste se pogovarjali pri razrednikovi uri prejšnji teden).

Glede na naše sodelovanje, sem prepričana, da že veste, kakšna bo.

Če kdo z njo ne bo zadovoljen ali ima še kakšno drugo vprašanje, povezano z glasbeno umetnostjo, mi naj piše na moj elektronski naslov jozica.stanic@os-trebnje.si.

V priponki najdeš še tabelo z kriteriji za ocenjevanje za učence od 6. do 9. razreda.

OPISNI KRIT. OCEN._GUM_IZOB. NA DALJAVO_SPLETNA STRAN

Naj vas glasba še naprej razveseljuje.

Vse dobro vam želim.

Jožica Stanič

8. razred od 4.5. do 15.5.2020

upam, da ste lepo preživeli počitnice.  Z nekaj dobre volje in trudom bomo uspešno prišli do cilja.

Na vrsti je vaš rap. Upoštevali ste moje napotke in se pripravili na tekočo izvedbo. Zdaj pa se ob predlagani glasbeni spremljavi (https://www.youtube.com/watch?v=_1Ink9BDRW8) posnemite s telefonom. Svoj posnetek mi pošljite na e-mail: jozica.stanic@os-trebnje.si. Posnetke mi pošljete do 8. maja.

Pozivam vse tiste, ki mi še niste posredovali besedila, da to storite še ta teden. Naloga je obvezna za vse učence 8. razreda.

8. razred od 14.4. do 24.4.2020

Upam, da ste uživali v sestavi rapa, morda celo povabili starše, da so sodelovali pri izvedbi.

Svoje besedilo mi pošlji na elektronski naslov: jozica.stanic@os-trebnje.si .

Vsakemu posebej bom besedilo pregledala in poslala navodila za delo naprej.

Rok za odajo besedil je petek, 17.april 2020.

_____________________________________________________________

8. razred od 30.3. do 10.4.2020

O skladateljih in glasbenih oblikah iz obdobja romantike, sestavi besedilo za rap. Da ti bo bolj jasno, kako se lotiti dela, ti prilagam primer, kako bi se tega lotil o skladateljih in oblikah v klasicizmu:

Haydn rad je presenetil, med plemiči je strah zanetil.

Na pavke je udaril  tak`, da vsi skočili so v zrak…

Ustvarjeno besedilo zapiši v zvezek. Poskusi ga izvesti ob spremljavi, ki jo najdeš na povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=_1Ink9BDRW8

Predlagam prvo spremljavo. Če ti ta ni všeč, lahko oblikuješ svojo.

Veliko veselja ob ustvarjanju!

8. razred od 16.3.do 27.3.2020

V dveh tednih pripravi referat – seminarsko nalogo o skladatelju EDVARDU GRIEGU.

1. Celoten referat mora biti napisan z ročno pisavo učenca.

2. Naslovna stran mora vsebovati ime skladatelja, ki ga boš opisoval, tvoje ime in priimek, ime šole in datum izdelka.

3. Minimalni obseg je štiri strani ( A4 ), lahko je tudi več.

4. Nalogo lahko opremiš z slikami, lahko tudi sam rišeš.

5. Na YT poslušaj kakšno delo skladatelja Edvarda Griega ( vsaj dve deli ) in zapiši, kaj si poslušal. Zapiši tudi svoja občutja ob poslušanju.

6. Navedi literaturo – vire ( uporabljaj učbenik, spletne vire ipd. ).