Nemščina 2

OCENJEVANJE ZNANJA

Navodila za govorni nastop:  OCENJEVANJE – NEMŠČINA 2

NAVODILO ZA DELO ZA MESEC MAJ

Pozdravljeni. Posredujem vam navodila za delo v mesecu maju. Učne enote za reševanje so razdeljene po tednih,  vendar si lahko sami razporedite, kdaj jih boste reševali. Vsekakor pa jih morate dokončati v mesecu maju. Pri vsaki enoti boste najprej rešili anketo, nato pa boste na povezavi, ki vam je posredovana v posameznem tednu, prejeli navodila za domačo nalogo.

Uspešno reševanje nalog vam želim.

(4. 5. – 8. 5. 2020)

Najprej ponovite del snovi z anketo pri 9. ENOTI.

Domačo nalogo preverite: 1. DEL, 2. DEL, 3. DEL, 4. DEL, in 5. DEL.

NAVODILO za reševanje domače naloge.

To je za 1. teden v maju vse. Uspešno reševanje nalog vam želim.

(11. 5. – 15. 5. 2020)

Ponovite del snovi z anketo pri 10. ENOTI.

NAVODILO za reševanje nalog.

Želim vam uspešno reševanje nalog v 2. tednu v maju.

(18. 5. – 22. 5. 2020)

Najprej ponovite del snovi z anketo pri 11. ENOTI.

NAVODILO za reševanje nalog.

Uspešno reševanje nalog v 3. tednu v maju!

(25. 5. – 29. 5. 2020)

Ponovite del snovi z anketo pri 11. ENOTI – drugi del.

TU preberete opise oseb, nato njihova imena razvrstite fotografijam.

Tako, to je za mesec maj vse.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

pred vami so prvomajske počitnice. V tem času pozabite na šolske skrbi in uživajte v sončnih pomladnih dneh, da boste lahko s svežo energijo začeli nov delovni teden po praznikih, ko dobite nadaljnja navodila za delo pri nemščini.

Stanka Kajba

veliko izkušenj z učenjem na daljavo ste v tem času že pridobili. Prepričana sem, da vam tudi šolsko delo za nemščino, ki je zapisano spodaj, ne bo predstavljalo večjih težav.
Želim vam uspešno reševanje nalog.

Stanka Kajba

NALOGA ZA APRIL (14. 4. 2020 – 30. 4. 2020)

Prvi del

Najprej ponovite poimenovanja za oblačila tako, da jih razvrstite glede na čas nošenja (zima, poletje): NALOGA OBLAČILA (klikni).

KRIŽANKO (klikni) za utrjevanje besedišča na temo deli telesa rešite tako, da kliknete na poljubno prazno okence v križanki in napišete nemško poimenovanje za besedo, ki vam je ponujena v slovenščini, nato pritisnite OK.

V iUČBENIKU si najprej oglejte fotografijo Katje in preberite izjave, ki se navezujejo na njeno fotografijo. Izberite richtig, če je trditev pravilna, ali falsch, če je trditev napačna. Pravilnost odgovorov preverite s tipko Überprüfen desno spodaj.

Sedaj poslušajte še besedilo za Zalo in v razpredelnico napišite povedi, ki ste jih slišali. Pravilnost odgovorov preverite s tipko Lösung levo spodaj.

Odprite delovne zvezke na strani 35 in pri nalogi 8 najprej preberite besedila, nato ugotovite, katere fotografije jim pripadajo.

Na podoben način, kot so opisane osebe v besedilih pri tej nalogi, opišite še sebe pisno v zvezke.

Drugi del

Za začetek ponovite besedišče za DELE TELESA (klikni). Pri tej nalogi poiščeš pare (spomin).

Sedaj odprite delovne zvezke na strani 35, naloga 10, kjer tvorite povedi s pomočjo ponujenih besed. Pozorni bodite na spreganje glagola.

V delovnem zvezku na strani 36, naloga 11 a, dopolnite besedilo z besedami, ki so napisane pod navodilom naloge.

Delovni zvezek odprite še na strani 37 in rešite nalogo: Meine Ecke – Kreuzworträtsel – Prvi primer vam pomagam: 1. Blau mag ich besonders gern, das ist meine Lieblingsfarbe.

Na koncu poiščite in poimenujte še besedišče za BOLEZNI (klikni), ki so napisane na desni strani črkovne solate.

Pri reševanju nalog si lahko pomagate tudi s SPLETNIM SLOVARJEM (klikni).

To je za april vse. Upam, da vam je šlo!