Računalniška omrežja

Urednik strani: Franci Kravcar, za vsa vprašanja (in oddajo povezave do vašega spletišča) se obrnite na e-naslov: franci.kravcar@os-trebnje.si

______________________________________________________________________________________________________________________________

Računalniška omrežja

Navodila za delo za izbirni predmet Računalniška omrežja (obseg: 6 ur)

Novo – rok za oddajo spletne strani je ponedeljek, 25. 5. 2020, do 24.00.

Spoštovani učenci,

do naslednje razrednikove ure vam moram zaključiti oceno. Če bo kdo želel popravljati, bo tako imel še nekaj možnost do konca pouka.

Prosim, da mi čim prej pošljete povezavo do vašega spletišča. Pri zaključevanju bom upošteval oceno(e), pridobljene do 13. marca in oceno spletišča – spletne strani.

Če se pri komu ne bom mogel odločiti glede ocene, vas bom o tem obvestil.

Opomba

Če boste imeli težave z izdelavo spetne strani, se obrnite name. Prosim le, da konkretno navedete, kje imate težavo.

Kaj mora vsebovati spletišče in točkovnik (kriterij, ki je pripet v nadaljevanju, tudi ustreza za orientacijo pri izdelavi spletišča):

• vsaj 3 glavne strani  – 2 točki
  • vsaj 1 podstran – 1 točka
  • podatki o avtorju na eni izmed spletnih strani – 1 točka
  • najman 5 slik, vsaj eno sliko sami predelajte – 2 točki
  • najmanj 1 video (na način kot moja video razlaga) – 1 točka
  • vsaj 1 povezava – 1 točka
  • vsebina mora biti smiselna, logična, povezana, slovnično pravilna … – 2 točki

Kriterij:

• odl (5) 8-10 točk
  • pd. (4) 6, 7 točk
  • db. (3) 3-5 točk
  • zd. (2) 2 točki

torek, 15. 4. 2020

Učenci, vaša nalogo bo, da izdelate spletišče in mi pošljete povezavo, ko boste zaključili z delom.

Priprava na izdelavo spletišča:

1. Odpri portal Moj Arnes (prijavi se z geslom sio mdm)
  2. Izberi Arnes splet
  3. Oglej si video posnetek, ki sem ga pripravil za vas (kratka razlaga o izdelavi spletne strani):

4. Lahko si tudi natisneš povzetek (po video razlagi), ki sem ga pripravil v PP – tukaj.

5. Za naprednejše uporabnike priporočam podrobnejša navodila na povezavi

6. Kriterij za oceno spletišča dobiš tukaj.

• Kriterij je okviren (orientacija za izdelavo spletišča). Če se do konca maja ne vrnemo v šolo, ga bom prilagodil.
  • Časovnica – za delo imaš na razpolago najmanj 6 šolskih ur. Začrtaj si delo in obseg spletišča glede na predvideni čas.